2. Волейбол
  3. Франция тресна Бразилия в Световната лига

Франция тресна Бразилия в Световната лига

"Селесао" претърпя първо поражение и остана на 2 точки пред България

Франция победи Бразилия с 3-1 гейма насред Сао Пауло първа в среща от 4-ия кръг на група „А” в Световната лига по волейбол. В същата поток е и отборът на България. Французите взеха мача за 2 часа и 7 минути пред 11 000 зрители след 29:27, 23:25, 25:22 и 25:19.

С днешната победа Франция сложи край на поредицата на Бразилия от пет поредни победи в тазгодишното издание на надпреварата. Въпреки това „Селесао” запазва първото място във временното класиране с актив от 13 точки. С по 11 на второто и третото място са съответно съставите на САЩ и България. На четвъртата позиция е Франция с 10 точки.

Припомняме, че рано тази сутрин българският тим отстъпи на САЩ с 0-3 в първия мач между двата отбора на американска земя. Втората среща е утре отново от 05:30 ч.