2. Волейбол
  3. Галатасарай победи Левски Волей

Галатасарай победи Левски Волей

Турците се наложиха над "сините" в приятелски турнир в Добрич

Волейболистите на Галатасарай се наложиха с 3:1 гейма /25:15, 25:22, 29:29, 25:22/ над отбора на Левски Волей, воден вече от Мартин Стоев в първия мач от приятелския турнир в Добрич.

За първи път в състава на гостите от Турция, воден от Драган Нешич, играха новите попълнения Владо Николов и Теодор Салпаров.

Галатасарай започна по-силно и убедително първия гейм, като водеше през цялото време. Левски не успя да се противопостави и остана с 15 точки.

Надмощието на турския отбор продължи и във втория гейм, но Левски бе малко по-равностоен противник и успя да направи 22 точки.

В третия гейм сините стабилизираха играта си и постигнаха обрат. От 24:21 за Галатасарай резултатът бе изравнен. Последваха инфарктни минути, в които Левски се добра до победата при 29:27.

Българите поведоха с няколко точки разлика в четвъртия гейм, но играта се изравни след първата техническа пауза. Левски направи доста грешки и в крайна сметка загуби от новосформирания, но доста качествен отбор от Турция.