2. Волейбол
  3. Германия и САЩ докараха нещата до тайбрек и класираха България за полуфиналите (снимки)

Немците се наложиха с 3:2, молят се да не паднем от САЩ

Националният ни отбор по волейбол се класира за полуфиналите на Световната лига в "Арена Армеец", въпреки че до момента е изиграл само един мач - вчерашната победа с 3:1 над Германия.

Това стана факт след днешния успех на немците с 3:2 гейма (20:25, 25:21, 21:25, 25:20, 16:14) над олимпийския шампион САЩ.

Германците натрупаха актив от 2 точки от двата си мача в групата, докато "лъвовете" имат 3 пункта само от снощния двубой и няма как да не играят в елиминационната фаза.

От своя страна немците ще се молят "трикольорите" да не паднат утре от янките, за да могат и те да играят на полуфиналите.

Двубоят започна по-силно за американците, които водени от своя капитан Станли спечели първата част 25:20. През втората част обаче, Бундестима вдигна оборотите и съумя да изравни геймовете след 25:21 в своя полза.

В третия гейм САЩ отново доминираше и го спечели с 25:21, но след това отново загуби мотивация и допусна нещата да стигнат до тайбрек, който означаваше, че България вече е на полуфиналите.

В тайбрека германците показаха по-здрави нерви, и въпреки че изтърваха преднина от 4 точки, в крайна сметка затвориха частта в своя полза при 16:14.

Така Германия победи САЩ с 3:2 и утре ще се надява на победа на България над янките в столичната "Арена Армеец". Мачът е от 20:45 часа.