2. Волейбол
  3. Германия надигра България и се класира за финала (видео)

Германия надигра България и се класира за финала (видео)

Националния отбор на България пропусна отличен шанс да си осигури място на Олимпиадата в Лондон, след като отстъпи с 1:3 гейма на Германия

Националният волейболен отбор на България пропусна отличен шанс да си осигури място на Олимпиадата в Лондон през лятото, след като загуби с 1:3 (22:25, 25:20, 22:25, 16:25) гейма полуфиналния мач срещу Германия на олимпийската квалификация в София. Двубоят се игра в зала „Арена Армеец”.

Началните минути на първия гейм бяха равностойни, а Германия имаше преднина от две точки по време на първото техническо прекъсване – 8:6. Последваха силни минути за германците и те успяха да увеличат преднината си. България пък реализира само три точки между първата и втората техническа пауза, като по време на втората резултатът бе 16:9 в полза на Германия. Последва страхотно отиграване на Владимир Николов, а постепенно България се активизира и намали разликата до 19:21. Германците поведоха с 22:19, а резултатът стана 20:22 след страхотно отиграване на Матей Казийски. Германия отново дръпна с три точки (23:20), а до края на гейма България така и не успя да осъществи обрат, като в крайна сметка крайният резултат бе 25:22 в полза на Германия.

Нашите национали започнаха отлично втория гейм и водеха с 8:4 по време на първата техническа пауза. Осмата точка пък дойде след страхотен ас на Матей Казийски. След това обаче последваха силни минути за отбора на Германия, който осъществи обрат и водеше с 16:14 по време на второто техническо прекъсване. В следващите минути България се представи много силно и отново успя да излезе напред, като при резултат 17:17 последваха три поредни точки за националите ни. До края на гейма България успя да увеличи аванса си, а в крайна сметка геймът приключи при резултат 25:20 в полза на България.

Третият гейм започна равностойно. В началото мачът вървеше точка за точка, а България имаше преднина по време на първото техническо прекъсване. При втората техническа пауза пък нашите национали водеха с 16:13. Разликата набъбна до четири точки (18:14), но след това последваха седем последователни точки за отбора на Германия, който поведе с 21:18. Гроцер сбърка при сервиса и резултатът стана 19:21. До края на гейма германците удържаха преднината си и го спечелиха с 25:22.

Германците се представиха отлично по време на четвъртия гейм и водеха по време на първото техническо прекъсване. Германия имаше предимство и по време на втората техническа пауза. България се опита да намали голямата разлика в резултата, но германците доиграха спокойно гейма и го спечелиха с 25:16, като по този начин грабнаха и победата с 3:1 гейма в мача.

Състави:

България: 1. Георги Братоев, 6. Матей Казийски, 11. Владимир Николов, 12. Виктор Йосифов, 14. Теодор Тодоров, 15. Тодор Алексиев, 13. Теодор Салпаров - либеро

Германия: 1. Маркус Поп, 4. Симон Тишер, 6. Денис Калиберда, 8. Маркус Бьоме, 9. Гьорги Гроцер, 15. Макс Гюнтор, 2. Маркус Стеуервалд - либеро

Фотогалерия от двубоя между България и Германия вижте ТУК!!!