2. Волейбол
  3. Германия ни остави извън финалната шестица (ВИДЕО+СНИМКИ)

Германия ни остави извън финалната шестица (ВИДЕО+СНИМКИ)

Волейболистите ни бяха изхвърлени от Световното първенство в своя мач №150 на подобен форум

Националният ни отбор по волейбол загуби всякакви шансове за класиране за третия етап на Световното първенство в Полша след загуба с 1:3 гейма (16:25, 15:25, 25:23, 17:25) от Германия.

Момчетата няма да запомнят мач №150 на България на световни първенства, след като на този своеобразен юбилей бяхме изхвърлени от Мондиал 2014. Само два отбора са минавали кота 150 - Бразилия и Русия /включително мачовете на СССР/.

Първи гейм
: Много лошо започнахме мача. Посрещането ни го нямаше изобщо, откъдето германците направиха сериозна разлика. Немците се целеха предимно в Тодор Алексиев, който оправдаваше очакванията им за несигурно посрещане. А след няколко силни сервиса на Грозер и два негови аса, германците поведоха с 16:8. И след второто техническо прекъсване германците бяха по-добрият отбор на игрището и логично спечелиха гейма с 25:16. Не успяхме да направим нито една блокада през първия гейм.

Втори гейм: Втората част започна оттам откъдето завърши първата. Единствената разлика е, че все пак успяхме да направим една блокада. За сметка на това Грозер отново ни разби на сервис и Германия отново се откъсна с чувствителна разлика - 16:10 при второто техническо прекъсване. Пламен Константинов опита да коригира някои неща в състава си. Извади Цветан Соколов и Тодор Алексиев, като на техните места се появиха Данаил Милушев и Тодор Скримов. Това обаче не донесе абсолютно никаква пауза, даже Германия взе втория гейм с още по-голяма разлика - 25:15.

Трети гейм: Едва в третата част не позволихме на германците да се откъснат още от началото. След промените на Пламен Константинов, националите ни останаха на полето в състав: Жеков, Милушев, Скримов, Гоцев, Тодоров, Пенчев и Салпаров-либеро. Въпреки че стояхме по-добре в третата част, възпитаниците на Витал Хайнен водеха с 16:14 при второто техническо прекъсване.  Трикольорите обаче се вдигнаха, най-накрая влязоха в мача и започнаха да изпълняват указанията на Пламен Константинов. Посрещането се подобри, блокадата заработи, а Николай Пенчев дори реализира ас. Благодарение на комбинацията от всички положителни неща обърнахме резултата в своя полза и взехме третата част с 25:23.

Четвърти гейм: В началото на третата част се повториха събитията от първите две. Германците взеха ранен аванс и поведоха с 10:5. На игрището се появи Цветан Соколов като център на мястото на Гоцев, но и този експеримент на Пламен Константинов не успя. Така немците увеличиха преднината си и за трети път загубихме гейма категорично със 17:25.

Волейболистите ни загубиха всякакви шансове за класиране за следващата фаза на турнриа. Възпитаниците на Пламен Константинов остават на петата позиция с пет точки, Канада има 10, Германия - 12. Следващите два мача за България са на 13 септември срещу Куба, а на следващия ден срещаме Финландия.

Стартови състави:

България: Андрей Жеков, Цветан Соколов, Тодор Алексиев, Николай Пенчев, Теодор Тодоров, Светослав Гоцев - Теодор Салпаров-либеро
Старши-треньор: Пламен Константинов.

Германия: Лукаш Кампа, Георг Гроцер, Себастиян Шварц, Денис Калиберда, Маркус Бьоме, Макс Гюнтьор - Маркус Щоервалд-либеро
Старши-треньор: Витал Хайнен