2. Волейбол
  3. Германия зарадва феновете във Франкфурт с чисто 3:0 над Португалия

Германия зарадва феновете във Франкфурт с чисто 3:0 над Португалия

По-рано в петъчния ден България загуби с 0:3 от Аржентина в същата Група "D" на Световната лига

Домакинът Германия победи лесно Португалия с 3:0 гейма (25:23, 25:15, 25:18) в първия си мач от Световната лига пред родна публика във Франкфурт. По-рано в петъчния ден България загуби от Аржентина с 0:3 гейма в първaта среща от същата Група “D” на турнира.

Роберт Кром беше над всички в тима на Германия и завърши с 15 точки. Алешандре Ферейра от португалците също записа толкова за своите.
Домакините взеха ранен аванс в първия сет, като Йохен Шьопс завърши успешно 6 от 7 атаки. Португалия се бори с всички сили и стигна до равни точки в средата на гейма, но силите на иберийците не стигнаха за повече и Германия затвори частта при 25:23.

Португалия поведе за първи път в резултата във втория гейм при 3:2, но това не трая дълго. Немците направиха 5 поредни точки, за да отворят разлика, а Роберт Кром се отчете с два аса. Няколко отлични изяви на немския блок доведоха до крайното 25:15 във втория гейм.

В третия гейм препълнените трибуни във Франкфурт се насладиха на дълги разигравания и чудесни спасявания на двете защити. Германия отново бе по-успешният отбор в атака и се добра до 16:11 на техническото прекъсване. После спокойно Германия довърши съперника и се поздрави с чиста победа.

В събота (26 май) България играе с Португалия от 18:00 часа българско време, а лидерите Германия и Аржентина играят помежду си от 20:00.