2. Волейбол
  3. ГОЛЯМ ШАМАР ЗА ВОЛЕЙБОЛИСТИТЕ: Паднаха 0:3 от Канада! (ВИДЕО)

ГОЛЯМ ШАМАР ЗА ВОЛЕЙБОЛИСТИТЕ: Паднаха 0:3 от Канада! (ВИДЕО)

Българите остават само с един успех от пет мача в Лигата на нациите

Изненадваща загуба в Лигата на нациите допуснаха волейбоните ни национали. Те отстъпиха с 0:3 (26:28, 23:25, 11:19) на Канада в Римини. Така тимът ни има вече четири поражения от пет мача. За съперникът ни това беше втори успех от началото на турнира.

На България не помогна завръщането в състава на Цветана Соколов и Мартин Атанасов, които не влязоха срещу Италия ден по-рано.

Момчетата на Силвано Пранди тръгнаха силно в мача, но постепенно "кленовите листа" набраха инерция и ги настигнаха. Канадците успяха и да поведат, ролите се размениха на няколко пъти. Атаката ни бе на ниво, като имахме два геймбола. Концентрацията в ключовите моменти обаче намаля и това оказа влияние върху резултата - северноамериканците взеха своето и поведоха в срещата.

Във втората част "трикольорите" отново имаха предимство, но допуснаха грешки, които направиха обрата. Посрещането ни бе разсеяно, за сметка на това играта на канадците на сервис и блок бе добра. Състезателите на Глен Хоуг играха по-уверено, което, изглежда натежа.

Убедителното представяне на "кленовите листа" продължи и впоследствие. Превъзходството на съперника на повечето елементи бе видимо, началният удар отново затрудняваше нашите момчета. Играта ни остана разпокъсана, от което противникът се възползва и затвори с повече от комфортна преднина.

Утре (5 юни) България среща Иран в 20:30 ч. б.в., а Канада се изправя срещу Италия в 22:00 ч.