2. Волейбол
  3. Хебър e аут от Европа след драма срещу поляци

Хебър e аут от Европа след драма срещу поляци

Брадли Гънтър бе над всички с 25 точки

Хебър (Пазарджик) приключи драматично участието си в третия по сила евротурнир - Купата на претендентите. Носителите на Купата и Суперкупата на България отстъпиха като домакини на Алурон Вирту Варта (Заверче) с национала Николай Пенчев в състава с 2:3 (21:25, 25:18, 25:20, 20:25, 9:15) в мач-реванш, изигран в зала "Васил Левски".

В първата среща пазарджиклии претърпяха загуба с 0:3 гейма.

Двубоят започна под диктовката на гостите, които поеха инициативата от самото начало и поведоха без проблем в резултата. В следващия гейм Хебър показа друго лице, като доминираше и в крайна сметка изравни за 1:1 гейма.

Третата част бе равностойна отначало, като поляците имаха лека преднина до средата на гейма, но "тигрите" обърнаха в своя полза. Играчите на Атанас Петров излязоха напред след 25:20 и 2:1.

В решителния за българския отбор четвърти гейм волейболистите на Заверче отново набраха инерция, оформяйки стабилна преднина от рано. Домакините намалиха част от дистанцията, като се доближиха на две точки от съперника. Ники Пенчев и съотборниците му обаче удържаха и излязоха от ситуацията, вкарвайки мача в тайбрек.

Пазарджиклии започнаха добре, но позволиха на противника да ги настигне. Впоследствие двата тима бяха равностойни, но положението се запази за кратко. Състезателите на Марк Лебедев направиха серия от точки, което ги откъсна от родните представители. Двубоят приключи при 15:9 и 3:2 за полския клуб.

Брадли Гънтър бе над всички с 25 точки (3 аса, 4 блокади). 18 точки реализира Александар Ляфтов (3 аса, 2 блокади). 14 точки добави Тодор Алексиев (3 блокади). За Алурон Николай Пенчев се отчете с 13 точки (1 ас, 4 блокади). Матеуш Малиновски завърши с 25 точки (4 аса, 1 блокада), по 12 добавиха Марчин Валински и Патрик Чарновски.