2. Волейбол
  3. Хебър е финал след нов петгеймов трилър (ВИДЕО)

Хебър е финал след нов петгеймов трилър (ВИДЕО)

"Тигрите" ще спорят за титлата с Нефтохимик 2010 (Бургас)

Хебър (Пазарджик) се класира за финала във волейболната Суперлигата, след като победи Монтана с 3:2 (25:19, 25:21, 20:25, 21:25, 16:14) в нов пейтгеймов трилър, който продължи повече от два часа.

Така "тигрите" спечелиха полуфиналната серия с 2-1 успеха и ще спорят за титлата с Нефтохимик 2010 (Бургас). Шампионите отстраниха Левски София с 2-0 победи. Финалната серия се играе до три успеха от пет мача.

Финалът започва в неделя (11 април).

Двубоят тази вечер беше повторение на петгеймавата битка в Монтана, но с още по-голям заряд и емоции. Напрежението си каза думата, като се отрази и на двата съперника, а това доведе до обрати и интрига докрай.

Домакините бяха доста убедителни в първите два гейма и успяха да спечелят първия с 25:19 с неуморимия Теодор Тодоров и опитния Тодор Алексиев. Втората част домакините дръпнаха с 13:8, 19:15. И макар преднината им да беше стопена на две точки, все пак спечелиха с 25:21.

Младият отбор на Монтана се вдигна и показа истински дух в третата и четвъртата част, за да прати мача в тайбрек. Там логично нещата вървяха точка за точка, като Златан Йорданов успя да вдигне тима си с няколко атаки, а Радослав Попов се прояви силно на блокада. Срещата се закучи на 13:13, но при вторият мачбол домакините успяха да вземат благодарение на блокаут, точно с грешка в атаката на Златан Йорданов.