2. Волейбол
  3. Хебър на финал за купата на България

Хебър на финал за купата на България

Тимът на Камило Плачи разгроми с 3:0 гейма Дея спорт

Волейболистите на Хебър (Пазарджик) се класираха за финал в турнира за Купа България при мъжете. Тимът, воден от Камило Плачи, победи категорично Дея спорт (Бургас) с 3:0 (25:15, 25:17, 25: 14) в първия полуфинал от надпреварата, който се игра в зала „Младост“ в Бургас.

Така шампионите ще спорят за трофея, като във финалния двубой съперник ще им бъде победителят от втория полуфинал, в който един срещу друг излизат Нефтохимик 2010 (Бургас) и Пирин (Разлог). Срещата започва от 19:00 часа.

Надеждите и очакванията на домакините и тяхната публика за по-оспорван сблъсък не се състояха. Съставът Дея не успя да влезе в мача и докрай не успя да излезе от негативната ситуация. Основният проблем дойде от слабости в посрещане, които разстроиха цялостната игра. От другата страна на мрежата Хабър бе неудържим! Пазарджиклии се показаха като истински тигри и буквално прегазиха съперника. Най-силното им оръжие бе сервисът, с който запукаха съперника още от началото на мача. Блокадата работеше безупречно, а атаката бе с добра успеваемост. Разпределителят Гьорги Гьоргиев показа разнообразна игра, като разигра всички свои нападатели.

Хебър взе преднина и в трите гейма и я запази докрай. Въпреки пълното предимство бе демонстрирана концентрация и стабилност, като не бяха дадени шансове на съперника за съпротива. В първата част тон даде Брадли Гънтър, който след равенството 2:2, отбеляза страхотна серия от начален удар, а съотборниците му дръпнаха с 6:2. Щафетата на сервис бе поета от Виктор Йосифов, при който Хебър дръпна с 10:5. Пазарджиклии буквално изригнаха като поставиха домакините на колене, поведоха с 19:9, и завършиха гейма с разгромна разлика. По подобен начин започна и втората част, като сервисът на Виктор Йосифов разби домакините и пазарджиклии дръпнаха с 9:4. Въпреки, че Дея стопи временно пасива си до 8:9, след това „тигрите“ отново направиха разрика като поведоха с 20:14. Авансът им бе непреодолим и Хебър поведе с 2:0. Третата част не предложи нищо ново, Хебър имаше пълна доманация. Това бе възможност за Камило Плачи да даде шанс на повече играчи за изява. Те оправдаха доверието и шампионите затвориха мача с крайното 3:0 за 70 минути игра.