2. Волейбол
  3. Хебър не даде шанс на Локо (Пд)

Хебър не даде шанс на Локо (Пд)

Пловдивчани бяха равностойни само във втория гейм

Волейболистите на Хебър (Пазарджик) започнаха с победа пред родна публика участитето си в група 2 от допълнителните  турнири за определяне на местата в първа и втора осмица на Суперлигата при мъжете. Тимът, воден от Атанас Петров, победи ПСК Локомотив (Пловдив) с 3:1 (25:21, 23:25,  25:19, 25:14 ) в зала „Васил Левски“.

Домакините стартираха уверено, като показаха стабилна игра през по-голямата част от мача и доминираха над съперника. В първата част те не позволиха противодействие на пловдивчани и диктуваха развоя.

Вторият гейм започна равностойно, а тимът на Локомотив показа, че ще се бори с всички сили. В решителните минути пловдивчани се откъснаха в резултата. След добро посрещане и добри атаки те успяха да покажат повече издържливост и успяха да наложат волята си с 25:23, като изравниха играта 1:1 гейма.

Това амбицира домакините, като в третата част те излязоха с друго лице. Още от началото на гейма „тигрите“ показаха класа, взеха преднина, поддържаха я докрай и спечелиха гейма с разлика, като отново взеха предимство в резултата 2:1 гейма.

В четвъртата част Хебър започна много стабилно, подобри се посрещането, а от там играта стана по-разнообразна и с повече атаки през центъра. Домакините поведоха с 5:1 след серия на сервис на македонския национал Александър Ляфтов. „Тигрите“ продължиха с отличните изяви и увеличиха преднината на 11:4 и 18:10. До края на гейма те бяха водещият отбор и се поздравиха с крайния успех след разгромна разлика.