2. Волейбол
  3. Хебър оцеля в пет сета с Монтана

Хебър оцеля в пет сета с Монтана

Кирил Клетс стана най-резултатен в срещата с 21 точки, но тимът му загуби

Хебър спечели домакинския двубой с Монтана с 3:2 (-13, 26, 15, -17, 10) след изключителна битка и няколко обрата. Това бе последен мач от 18-ия кръг на Суперлигата.

Гостите започнаха силно срещата, взеха инициативата в първия гейм и поведоха. Последва пълен обрат. Втората част бе далеч по-оспорвана и след 28:26 Хебър изравни.

Третият гейм премина под диктовката на домакините, а в четвъртия ролите се размениха и Монтана доведе мача до тайбрек.

В решителната част гостите имаха аванс от 7:4, но Хебър изравни за 9:9, след което дръпна в резултата и спечели двубоя.

За домакините Мартин Палийски завърши с 13 точки (1 ас, 2 блокади).

Кирил Клетс стана най-резултатен в срещата с 21 точки (6 аса). Златко Кьосев отбеляза 18, а Иван Латунов – 15 (1 ас, 4 блокади) за Монтана.