2. Волейбол
  3. Хебър поведе в Суперлигата след победа над Добруджа

Хебър поведе в Суперлигата след победа над Добруджа

Топреализатор на двубоя бе Тодор Алексиев с 22 точки

Волейболистите на Хебър (Пазарджик) оглавиха класирането във волейболната Суперлигата, след като записаха четвърти пореден успех. Воденият от Атанас Петров тим победи категорично Добруджа с 3:0 (26:24, 25:18, 26:24) в отложена среща от първи кръг.

"Тигрите" са лидери с актив от 13 точки (4 победи, 1 загуба), добричлии заемат третото място с 6 точки и 2 успеха и 1 поражение, но имат и два мача по-малко.

Двата отбора бяха равностойни в голяма част от двубоя. Въпреки това в ключовите моменти Хебър демонстрира по-голяма устойчивост и това направи разликата в първата и третата част.

Многo добър мач направи Тодор Алексиев, който поведе своите си отборни и към победата като истински капитан.

Съставът на гостите пък бе лимитиран откъм състезатели, след като един от основните играчи - Денис Чавдаров не взе участие поради контузия. Опитният Методи Ананиев направи няколко добри включвания, но не e в оптимална форма.

Топреализатор на двубоя бе Алексиев с 22 точки (1 ас, 3 блокади). Спас Байрев добави 14 точки (3 аса, 3 блокади).

За Добруджа Жулиен Георгиев завърши с 15 точки, а Мартин Мечкаров добави 11 точки (3 аса, 2 блокади).