2. Волейбол
  3. Хебър спечели третата си Купа на България след страхотен финал срещу Нефтохимик 2010! (ВИДЕО)

Момчетата на Камило Плачи си взеха трофея от миналогодишния шампион

Хебър спечели за трети път в своята история купата на България по волейбол при мъжете. Във финала отборът от Пазарджик се наложи с 3:1 (25:23, 25:27, 25:23, 25:21) над домакина на финалния турнир Нефтохимик 2010.

В зала "Младост" воденият от треньора Камило Плачи състав срещна сериозен отпор, но не се пречупи и си върна трофея, спечелен от бургазлии през миналия сезон.

Така Хебър детронира Нефтохимик и е новият носител на Трофея. Общо това е трета Купа на България в клубната витрина на пазарджиклии, след 2019 и 2020 година.

От началото на сезона пък е второ отличие за „тигрите“, след като те вдигнаха и Суперкупата на страната.Волейболистите на Нефтохимик поведоха с 5:2 в началото на двубоя след успешна така на Николай Учиков. Юлиус Фиркал завърши трудна топка в атака за 6:3. Пайп на Калоян Балабанов доведе преднината на бургазлии до 4 точки при 7:3. Камило Плачи взе прекъсване за Хебър. Блокаут на Николай Учиков - 8:4. Николай Колев атакува в аут и Хебър намали до 7:9. Юлиус Фиркал престъпи линията за атака от втора линия - 9:8. Николай Желязков взе прекъсване за Нефтохимик. Шампионите изравниха при 10:10. Волейболистите на Хебър поведоха с 13:11. Успешна блокада на играчите от Пазарджик и те поведоха с 3 точки при 15:12. Николай Желязков взе прекъсване за бургазлии. Бъркана топка на Николай Учиков и 19:15 за Хебър. Нефтохимик намали до 18:21. Юлиус Фиркал намали до 20:23 и съхрани шансовете за успех в първата част на Нефтохимик. Шампионите стигнаха до геймбол при 24:21. Юлиус Фиркал намали до 22:24. Камило Плачи взе прекъсване за Хебър. Блокада на Николай Колев срещу атака на Якопо Масари и 23:24. Атака в центъра на Теодор Тодоров донесе успеха на Хебър в първата част с 25:23.

Волейболистите на Хебър дръпнаха с 3:0 в началото на втората част. Тодор Алексиев атакува по блокадата за 4:1. Брадли Гънтър атакува над двойната блокада на Нефтохимик за 5:2. Николай Учиков отигра майсторски атака над троен блок за 4:7. Тодор Алексиев надигра блокадата, след като получи пас от Брадли Гънтър - 10:5. Нефтохимик записа 3 поредни точки и намали до 8:10. Калоян Балабанов атакува успешно по правата от зона 2 за 10:12. Брадли Гънтър атакува от зона 2 за 14:11. Юлиус Фиркал отигра трудна топка в атака за 12:14. Нефтохимик изравни резултата при 14:14 след грешка на волейболистите на Хебър. Бургазлии поведоха с 15:14. Ас на Александер Туш и 16:14 за Нефтохимик. Николай Учиков атакува по диагонала от зона 4 за 17:15. Нова успешна атака на Николай Учиков от зона 2 и бургазлии дръпнаха с 3 точки при 19:16. Камило Плачи взе прекъсване за Хебър. мощен сервис на Стойко Ненчев помогна на Хебър да намали до 18:19. Юлиус Фиркал даде преднина на домакините от 20:18. Единична блокада на Виктор Йосифов възстанови равенството при 20:20. Николай Желязков взе прекъсване за Нефтохимик. Николай Учиков игра с блокадата за 21:20. Блокаут на Николай Учиков и 22:21. Успешна блокада на Гьорги Гьоргиев и Хебър излезе напред с 23:22. Грешка в атака на Брадли Гънтър и геймбол за Нефтохимик при при 24:23. Брадли Гънтър успя да изравни при 24:24. Юлиус Фиркав изведе бургазлии напред с 25:24. Якопо Масари изравни за 25:25. Тодор Алексиев атакува в аут и Нефтохимик спечели втората част с 27:25.

Възпитаниците на Николай Желязков поведоха с 3:0 в началото на третата част. Атака в  центъра на Николай Николов и 4:1. Калоян Балабанов атакува технично за 5:2. Нова успешна атака на Николай Учиков - 6:3. Домакините поведоха с 9:6. Блокаут на Николай Учиков и 1278 за нефтохимик. Единична блокада на Николай Николов срещу атака на Брадли Гънтър - 13:8. Камило Плачи взе прекъсване за Хебър. При 14:9 за Нефтохимик Камило Плачи пусна в игра Иван Станев и Дейвид Кръстев. Блокада на Николай Николов - 15:9. Юлиус Фиркал атакува по правата от зона 4 за 17:10. Нова успешна атака на Юлиус Фиркал и 18:11. Единична блокада на Виктор Йосифов намали разликата до 16:20. Николай Желязков взе прекъсване за Нефтохимик. Пайп на Якопо Масари намали до 18:20. Николай Учиков успя да направи 21:18. Контраатака на Брадли Гънтър и 20:21. Николай Желязков взе второто си прекъсване в гейма. Двоен блок спря атака на Юлиус Фиркал и равенство при 22:22. якопо Масари се справи с блокадата с технична атака и Хебър поведе с 23:22. Ас на резервата Мартин Симеонов и Хебър стигна до геймбол при 24:22. Николай Николов атакува за 23:24. Камило Плачи взе прекъсване за шампионите. Якопо Масари игра успешно по блокадата и Хебър спечели третата част с 25:23.

Четвъртата част започна равностойно до 3:3. Волейболистите на Хебър поведоха с 5:3. Брадли Гънтър атакува успешно за 7:4. Тодор Алексиев атакува мощно по диагонала от зона 4 за 9:4. Николай Желязков взе прекъсване за Нефтохимик. Хебър дръпна с 5 точки при 11:6. Възпитаниците на Николай Желязков намалиха до 12:14. Шампионите отново поведоха с 5 точки при 17:12. Бургазлии намалиха до 14:17. Николай Учиков намали до 15:17. Николай Николов атакува успешно за 16:18. Още една успешна атака в центъра на Николай Николов - 17:19. Виктор Йосифов атакува безкомпромисно за 20:17. нова успешна атака на Николай Николов - 18:20. Бургазлии намалиха до 19:20 след технична атака на Николай Учиков. Николай Колев атакува успешно в центъра за 20:21. Николай Учиков успя да изравни при 21:21 с атака по блокадата. Камило Плачи взе прекъсване за Хебър. Тодор Алексиев изведе Хебър до мачбол при 24:22 с атака от зона 4.Николай Къртев хвана на блокада атака на Николай Учиков и Хебър спечели 4-ия гейм с 25:22.