2. Волейбол
  3. Хебър завърши с победа в Шампионската лига (ВИДЕО)

Хебър завърши с победа в Шампионската лига (ВИДЕО)

Българският волейболен първенец отнесе белгийци с 3:0

Хебър постигна третата си победа в група "А" на Шампионската лига по волейбол за мъже.

Българският първенец се наложи лесно с 3:0 (25:21, 26:24, 25:20) у дома над Кнак и завърши на второ място в крайното класиране със седем точки, но приключва участието си в турнира.

Първата част премина при превъзходство за домакините, които контролираха събитията на полето и не дадоха възможност на белгийците да се разиграят.

Хебър поведе след 25:21, а във втория гейм блокадата отново изигра важна роля за успеха. Пазарджиклии победиха трудно с 26:24, но демонстрираха силни изяви и в атака.

В третия гейм българският отбор отново диктуваше събитията на полето, за да се поздрави с краен успех след 85 минути игра.

Брадли Гънтър беше най-резултатен за Хебър с 19 точки. Неговите съотборници и бивши национали Виктор Йосифов и Тодор Алексиев се отличиха с по десет точки.

В този двубой старши треньорът Камило Плачи даде шанс за изява на либерото Петър каракашев, който замени ветерана Теодор Салпаров.

За белгийския шампион Матайс Десмет реализира 20 точки.

Кнак завършва на третото място в крайното класиране в групата. Ястжембски Венгел има пълен актив от 18 точки и се клас

ира за четвъртфиналите в най-силния клубен турнир по волейбол.