2. Волейбол
  3. Холандия излезе начело в групата на България с нов чист успех срещу Корея

Холандия излезе начело в групата на България с нов чист успех срещу Корея

Холандският национален волейболен отбор записа втора чиста победа с 3-0 гейма над Южна Корея във втори мач между отборите в Група „А” на Световната лига.

Успехът с 25:18, 25:19, 25:18 изведе холандците на първо място в групата със стопроцентов актив от шест точки. Центърът на италианския Модена Дик Коой завърши мача без конкуренция в реализаторската класация с 19 точки. Йероен Ройвердинк записа 12 точки, Нилс Клапвайк спомогна с 12. Най-резултатен за тима на домакините в Сувон бе Сун Мин Мун със 7 точки.

В първия двубой „лалетата” отново надделяха с 3:0 гейма, а с това изместиха Бразилия от първото място в групата, където се помещава и българският национален тим, който спечели една точка срещу южноамериканците при вчерашната си загуба с 2:3.