2. Волейбол
  3. Холандия победи Русия с 3:2 гейма и се класира за полуфинал на Европейското

Холандия победи Русия с 3:2 гейма и се класира за полуфинал на Европейското

Женският национален волейболен отбор на Холандия продължава участието си на Европейското първенство, без да инкасира загуба. В последен мач от Група „Е” Холандия се наложи драматично над Русия с 3:2 гейма (25-19, 19-25, 23-25, 25-19, 15-12) в мач, който се изигра в зала „Атлас Арена” в Лодз.

Най-резултатна в мача бе рускинята Екатерина Гамова, която записа 37 точки, но това не се оказа достатъчно.

С тази победа Холандия си осигури място на полуфиналите, където ще се изправи срещу домакините от Полша в събота.

В другия полуфинал Италия ще се изправи срещу Германия.