2. Волейбол
  3. Холестеролните лъвове взеха паметна победа за Купата на Volley Mania

Холестеролните лъвове взеха паметна победа за Купата на Volley Mania

Холестеролните лъвове спечелиха първата си победа за Купата на Volley Mania. Втородивизионният отбор се наложи с 3:2 (23:25, 25:14, 24:26, 25:22, 15:9) срещу елитния Тракия.

"Лъвовете" проявиха изключителен характер, за да стигнат до успеха и да останат в турнира. Два пъти те съумяваха да изравнят, за да стигнат до тайбрек.

В четвъртия гейм домакините поведоха убедително, но в средата му Тракия се доближи само на точка. Все пак се стигна до петия гейм, в който силният ентусиазъм на Холестеролните лъвове даде резултат и те заслужиха победата.

Следващият съперник на "лъвовете" е друг от елитните отбори - Addicted.bg. Тракия вече приключи участието си в турнира за Купата на Volley Mania и приключи участието си в надпреварата.

Носителят на трофея ВК Евроколеж победи с 3:1 (27:25, 26:24, 18:25, 25:19) Металиченца в повторение на миналогодишния финал. Шампионът от първенството Plovdiv Volley направи обрат за 3:1 (21:25, 25:19, 25:18, 25:14) срещу Каска с лампа.