2. Волейбол
  3. Христо Златанов и Пиаченца сломиха КВК Габрово

Христо Златанов и Пиаченца сломиха КВК Габрово

Мъжкият волейболен отбор на КВК Габрово загуби като домакин от италианския Копра Елиор Пиаченца с 0:3 гейма

Мъжкият волейболен отбор на КВК Габрово загуби като домакин от италианския Копра Елиор Пиаченца с 0:3 гейма (19:25, 15:25, 20:25) в първа осминафинална среща от турнира „Чалъндж Къп”. Мачът продължи 75 минути. Реваншът е след седмица в Пиаченца.

Пред около 1800 зрители в зала „Орловец” в Габрово играчите на треньора Любомир Герасимов играха на върха на възможностите си но не успяха да се противопоставят на един от фаворитите за спечелването на турнира.

Воден от българина с италиански паспорт Христо Златанов, кубинеца Роберланди Симон и Алесандро Фей отбор на Пиаченца имаше пълно превъзходство през целия мач.

Отборът на КВК Габрово бе най-равностоен в третия гейм, като при първото техническо прекъсване домаксините водеха с три точки – 8:5 точки, но след това гостите отново наложиха волята си. За отбора от Пиаченца това бе пета поредна победа в турнира без загубен гейм.