2. Волейбол
  3. И Бразилия взе квота за Олимпиадата в Лондон

И Бразилия взе квота за Олимпиадата в Лондон

Шампионите на планетата надвиха Япония с 3:0 гейма и завършиха на трето място в турнира за Световната купа

Представителният тим на Бразилия завърши на трето място в крайното класиране за Световната купа по волейбол за мъже в Япония.

След този успех световният шампион взе квота за Олимпиадата през 2012 година, като такива преди това си заработиха победителят в турнира Русия и вторият в подреждането състав на Полша.

В последния си мач в Токио бразилците трябваше да не загубят повече от един гейм срещу домакина Япония, за да си осигурят третото място.

Те спечелиха мача с 3:0 гейма (25:21, 25:19, 25:22) и така изпълниха целта си. Най-резултатен за Бразилия бе Сидао с 15 точки, с колкото завърши и японецът Кунихиро Шимизу.