2. Волейбол
  3. И Румъния победи Молдова на квалификацията в Габрово

И Румъния победи Молдова на квалификацията в Габрово

Румъния победи Молдова с 3:0 гейма в първата среща от втория ден на квалификационния турнир за Световното волейболно първенство за жени в група F, който се провежда в габровската зала "Орловец".

На северните ни съседки не бе необходимо много време, за да се справят с вчерашния съперник на България. Молдовките дадоха първия гейм без бой, като отбелязаха само девет точки. В останалите две части активът на загубилите мача бе по 15.

Най-резултатни за победителките бяха Търля и Онижекве с по 13, за Молдова с 10 се отчете Люленова. От общо 39-те точки, които отбелязаха молдовките в този мач, 10 бяха от грешки на противничките им. Двойно по-голям актив от точки принеточни противникови отигравания регистрираха победителките - 21 точки.

България днес излиза срещу Албания, след като вчера победи Молдова, също с 3:0 гейма. Мачът е от 18.00 часа