2. Волейбол
  3. Искра (Одинцово) се доближи до 1/4 финала сред 3:1 като гост на Нолико Маасийск

Искра (Одинцово) се доближи до 1/4 финала сред 3:1 като гост на Нолико Маасийск

Белгийският Нолико Маасийск бе изправен пред “мисия невъзможна”, макар и като домакин в първия си осминафинален мач от Шампионската лига срещу звездния руски тим Искра (Одинцово), воден от “извънземния” бразилец Жиба.

Белгийците започнаха добре мача, игран пред 2800 зрители в зала “Dome Lot”, но въпреки това загубиха първата част с 24:26. волейболистите на Нолико Маасийск обаче не се отказаха и спечелиха втората с 25:19.

Все пак руснаците не допуснаха изненада и успяха да спечелят следващите два гейма с 25:16 и 25:23.

След мача треньорът на белгийците коментира: "Ние сме малко разочаровани от тази загуба, която понесохме тази вечер, но трябва да имаме предвид, че се изправихме срещу страхотен отбор и да спечелиш срещу такъв съперник е много трудно.”

Бразилската звезда на Искра – разпределителят Жиба не пропусна да похвали изявите на опонентите си тази вечер:"Аз бях много впечатлен от това белгийския отбор. Трябваше да положим доста усилия, за да спечелим мача", коментира Жилберто Фильо Годой Жиба.

Краен резултат: Нолико Маасийск - Искра (Одинцово) – 1:3 (24:26, 25:19, 25:16 и 25:23)