2. Волейбол
  3. Испания изненадващо победи Русия

Испания изненадващо победи Русия

Братушките допуснаха обрат и загубиха с 2:3 гейма

Националният волейболен отбор на Испания записа драматичен успех срещу Русия с 3:2 гейма във втори мач от група „I” на Световното първенство по волейбол.

По този начин испанците си осигуриха място в четвъртфиналната фаза турнира. Те загубиха първите два гейма с 17:25 и 22:25, но успяха да направят невероятен обрат до 3:2 гейма. В отделните части: 25:21, 25:20 и 15:13. Така следващия мач на Испания срещу Египет ще е протоколен.

Изключително силен двубой за победителите изигра Ибан Перес, който приключи срещата с актив от 30 точки. Капитанът Хулиан Гарсия-Торес пък се отчете с 12, докато Серхио Нода и Хорхе Фернандес завършиха с по 10.

За „Сборная“ центърът Александър Волков бе най-резултатен, след като записа 17 пункта от които цели пет блока. Максим Михайлов пък финишира с 16, но игра само в първите два гейма.