2. Волейбол
  3. Италия срази Китай на старта на Световната лига за час игра

Италия срази Китай на старта на Световната лига за час игра

Мачът във Верона между Италия и Китай даде старт на тазгодишната Световната волейболна лига. Очаквано, Италия постигна чиста победа с 3:0 гейма над азиатския си съперник – 25:16, 25:12, 25:16 в отделните части.

Мачът във Верона между Италия и Китай даде старт на тазгодишната Световната волейболна лига.

Очаквано, Италия постигна чиста победа с 3:0 гейма над азиатския си съперник – 25:16, 25:12, 25:16 в отделните части.

Мачът продължи само час и шест минути. След тази среща на отбора, воден от Андреа Анастази му предстоят мачове с Холандия и САЩ.

Италия бе на подготовка в Мантова преди старта на лигата, а сред избраниците на Атастази за мача попаднаха: Джакомо Сантини, Драган Травица, Мауро Гавото, Михаил Лашко, Емануеле Бирарели, Франческо Фортунато, Козимо Пископо, Андреа Сала, Матей Чернич, Матео Марино, Симоне Пароди, Кристиан Савани, както и двамата играчи на поста либеро – Анрдеа Бари и Лорис Маниа.

„Доволен съм от прогреса, който отборът направи за тези седмици, които изкарахме в Мантова”, заяви Анастази и допълни, че за следващите мачове вече ще може да разчита и на Валерио Вермилио. В италианския отбор отбелязват, че мачовете от Световната лига са стъпка от подготовката за Световното първенство догодина и сега е моментът да се комплектова отбор, който ще гони титлата на шампионата, на който италианците са домакини.

В мача срещу китайците най-много точки – 20 отбеляза Кристиан Савани. Със скромните пет точки за гостите се отчете Биан Хонгмин, резултат, който никак не е чуден, след като третият гейм бе финализиран от домакините само за 16 минути.

Италия оглави класирането в група А преди мача на основния им конкурент – олимпийският шампион САЩ утре срещу Холандия.