2. Волейбол
  3. Италия вдигна глава след трудна победа над Холандия

Италия вдигна глава след трудна победа над Холандия

Италия, която бе напът да се превърне в голямото разочарование на тазгодишната Световна лига успя донякъде да напомни за себе си при първия мач от гостуването си в Холандия.

Възпитаниците на Андреа Анастази победиха домакините с 3:2 (21:25, 23:25, 25:19, 25:15, 15:9) пред 3300 зрители в "Индоор Спортс Сентър" в Айндховен.

Холандия спечели спокойно първия гейм с 25:21. Резултатът от втория гейм също бе в полза на холандците, този път 25:23. Това дефакто бе всичко от „лалетата” за този мач

Смяната на разпределителя в отбора на Италия създаде проблеми в редиците на тима, воден от Петер Бланже.

Драган Травица разнообрази играта на италианците и те спечелиха без проблем с 25:19, след като водеха през цялото време на третата част. Четвъртата бе спечелена с 25:15, а срещата бе доведена до тайбрек, който Италия спечели с 15:9 без особени затруднения след множество грешки на холандците.

Кристиан Савани бе най-резултатен за Италия с 21 точки. За отбора на Холандия Кай Ван Дийк реализира 12 точки, Койстра и Бонте завършиха с по 11 точки.