2. Волейбол
  3. Изненадваща загуба за Ева и Страши

Изненадваща загуба за Ева и Страши

Не тръгна добре за "българския" РК (Кан, Франция) елиминационната фаза от женската Шампионска лига. Доста изненадващо, френският гранд загуби у дома първия си четвъртфинален мач срещу Факро Мушинянка (Мушина, Полша) с 1:3 (23:25, 25:15, 22:25, 15:25). Въпреки че доминираха напълно през втората част от срещата, в останалите три Ева Янева и компания не успяха да намерят средство срещу настойчивата игра на полските волейболистки.

Изненада също и отсъствието на националната блокировачка на България Страшимира Филипова от титулярния състав на домакините, след като само преди 3 дни тя бе обявена за MVP в мач на отбора от френското първенство. Китайският старши треньор на РК Ян Фанг така и не извика русата българка от ъгъла, въпреки негативния развой на двубоя.

Волейболистка номер 1 на България за 2008 г. Ева Янева изигра срещата като титуляр. Тя завърши с 19 точки (1 ас, 16 атаки, 2 блокади), което я направи втора по резултатност в отбора от Кан след италианката Надиа Чентони с 20.

Реваншът в Полша ще се играе на 19 февруари от 19:00 б.в. В него френските шампионки ще трябва да търсят чиста победа, за да продължат напред. В случай, че постигнат успех в четири гейма, ще им се наложи да спечелят и златен гейм след това, за да не се простят с тазгодишното издание на Шампионската лига.