2. Волейбол
  3. Калиакра на полуфинал за Купата на България

Калиакра на полуфинал за Купата на България

Волейболният отбор и нов член на Суперлига Калиакра (Каварна) победи много трудно и драматично Арда (Кърджали) с 3:2 (19:25, 25:21, 19:25, 25:20, 15:13) в изтеглен 1/4-финал от турнира за Купата на България.

Възпитаниците на старши-треньора Петър Дочев не започнаха добре първия гейм и след колеблива игра във втората му половина отстъпиха в резултата. Във втората част те си повярваха, че могат да преодолеят съперника си от Суперлигата, играха вдъхновено и я затвориха с четири точки преднина - 25:21. Калиакра започна успешно третия гейм и диктуваше събитията до първото техническо прекъсване. При 15:15 Арда се върна в играта и с по-силна игра при блокадата спечели гейма с шест точки аванс.

Четвъртата част на мача премина при поделено равновесие, без някой от съперниците да може да се откъсне в резултата. До първото техническо прекъсване повеждаше Калиакра, а след второто - тимът от Кърджали. В заключителната част на този гейм капитанът на каварненци Петър Узунов направи два аса, а после съотборниците му отбелязаха и 25-ата точка. В тай-брейка до смяната на игралните полета догонваха състезателите от Каварна, а след това ролите се размениха, като никой от съперниците не успя да се откъсне с повече от точка. В крайна сметка Калиакра нанесе последния победен удар и спечели срещата с 3:2 след 15:13 в тайбрека.

Така Калиакра (Каварна) очаква на полуфинала ЛукОйл-Нефтохимик, който по-рано тази вечер отстрани Марек Юнион Ивкони след 3:0 гейма.