2. Волейбол
  3. Калиакра с чиста победа над Черно море БАСК в морското дерби

Калиакра с чиста победа над Черно море БАСК в морското дерби

Калиакра (Каварна) победи Черно море БАСК (Варна) с 3:0 (25:19, 25:17, 25:11 ) в мач от двадесетия кръг на държавното първенство по волейбол за мъже.

Отборът на домакините не започна добре първия гейм и изоставаше с три точки до първото техническо прекъсване. После домакините се съсредоточиха в действията си под мрежата и на втората задължителна пауза водеха с 16:14, за да спечелят с 25:19.

Играчите на Петър Дочев започнаха по-добре втората част и с постоянна игра в нападение и защита я затвориха с осем точки преднина.

В третия гейм отборът от морската столица изглежда буквално рухна под напора на каварненци и до второто техническо прекъсване реализира едва три точки (16:3). Статуквото между съперниците се запази до края на гейма, който Калиакра спечели с 25:11, а с това и морското дерби.