2. Волейбол
  3. Катастрофа на старта на Световната лига за Сърбия

Катастрофа на старта на Световната лига за Сърбия

Домакините на финалния турнир от Световната волейболна лига тази година загубиха на старта на надпреварата, при това като домакини. Сърбия допусна да бъде разгромена от Франция в първия мач от група В, с 0:3 гейма (25:22, 25:17, 29:27).

4000 зрители бяха изпълнили залата в Ниш, но това не помогна на момчетата на Игор Колакович в битката им с „петлите”. През целия мач французите показаха стабилност в посрещането и много агресивна атака и логично триумфираха. Резултатите вероятно не са от особено значение за западните ни съседи, след като те така или иначе участват във финалите като домакини.

Франция започна добре първия гейм и бързо поведе със 7:3 точки. Домакините стигнаха до обрат при 14:13, но след това играта на тима, воден от Филип Блейн тръгна добре и гостите завършиха гейма при 25:23.

Сърбия се опита да направи нещо повече в началото на втория гейм и водеше в резултата при първото техническо прекъсване – 8:5. след това обаче дойде моментът на Гийом Самика. Освен добрите отигравания на Самика в нападение, Франция стабилизира и посрещането си, което доведе и до триумфа им във втората част – 25:17.

Третият гейм бе най-оспорван, но все пак Франция успя да вземе своето – 29:27 и 3:2 като гост.

Вторият мач между двата тима е в неделя от 20.30 минути местно време, този път в Белград.

След края на срещата и капитанът на Сърбия Боян Янич похвали съперника си: „Честитя им победата, те играха своята игра – агресивно, с добра защита и отлично нападение. Днес ние не можахме да се противопоставим на техните нападатели, които наистина бяха на невероятно ниво. Трябваше да бъдем по-стегнати в тази среща, а не да играем като на тренировка. Ще си вземем поуките от тази среща и ще се поправим в Белград. Имахме шанс в третия гейм и не го използвахме. Именно тези слабости трябва да бъдат отстранени.”

Иначе – Гийом Самика завърши мача с 19 точки и това му отреди първо място сред реализаторите в срещата. Драган Станкович пък се отличи с десет по-малко за тима на Сърбия.