2. Волейбол
  3. Казанлък дебютира с победа за Купата на претендентите

Казанлък дебютира с победа за Купата на претендентите

Воденият от Атанас Петров тим надигра категорично словашкия ВП УКФ Нитра

Волейболистките на Казанлък дебютираха ударно в евротурнирите. Воденият от Атанас Петров тим надигра категорично като домакин словашкия ВП УКФ Нитра с 3:0 (25:21, 25:21, 25:22) в мач от 1/16-финалите на третата по сила надпревара - Купата на претендентите.

Така в реванша, който ще се проведе на 24 ноември (сряда), "розите" ще трябва да спечелят само два гейма, за да продължат към 1/8-финалите на турнира.

Казанлъчанки доминираха през по-голямата част от срещата, като единствено в третата част позволиха на съперника да се доближи максимално до тях.

Най-резултатна за родния тим бе Селин Салим с 15 точки (1 ас, 3 блокади). Мария Кривошийска приключи с 9 точки (2 аса, 1 блокада), Кристина Йорданова добави 8 точки (2 аса). Толкова реализира и Никол Пейчинова (4 аса). За съперника Ванеса Оливейра да Силва се отчете с 14 точки (2 аса, 3 блокади), Бианка Боднарова завърши с 11 точки (1 блокада).