2. Волейбол
  3. Казанлък Волей - Багира с първа домакинска победа

Казанлък Волей - Багира с първа домакинска победа

Казанлъчанки биха Славия с 3:1 гейма

Волейболистките на „Казанлък Волей – Багира” изковаха първата си домакинска победа за сезона в Националната волейболна лига за жени. Пред пълни трибуни в спортна зала „Багира” „розите” показаха острите си бодли и отнесоха с 3:1 гостуващия им тим на „Славия-СУ” (София), в мач от 4-тия кръг на женския елит.

Очакванията, че славистките ще окажат сериозна съпротива и няма да се дадат така лесно, без бой, се оправдаха напълно. Момичетата на старши треньора Петър Дочев трябваше да вложат много усилия, за да измъкнат успеха в тази среща – 22:25, 25:17, 25:13 и 25:21.

Казанлъчанки тръгнаха много нахъсано и дръпнаха в първия гейм. Славистките обаче успяха да преодолеят първоначалния натиск на домакините, възползваха от техните грешки и така успаха не само да изравнят резултата, но и измъкнат първата част с 25:22.

От там нататък обаче „розите” се стегнаха, увеличиха темпото, наложиха тотално надмощие, като закономерно постигнаха 3 последователни победни гейма, след хубава резултатна игра.

Във втория гейм „белите” бяха равностойни само до второто техническо прекъсване, след което момичетата на Петър Дочев бяха неудържими - 25:17.

В третата част домакините бяха повече от убедителни и със 7 аса направо отнесоха столичанки за 25:13.
Четвъртата част тръгна точка за точка, в началото с няколко промени на водачеството в резалтата, но волейболистките на „Казанлък Волей – Багира” отново се показаха като по-резутатния отбор, наложиха волята си и закономерно затвориха гейма с 25:21, с което взеха и мача.

Най-много точки за „розите” постигна Мария Тодорова-Мани, която се отчете с 14 т. Дигагоналът Веселина Григорова добави 12 точки за победителките, а Кристина Тотева – още 10, от които цели 6 от блокада.

Най-резултатна за „Славия” стана Кристина Димитрова, която направи 8 точки.

КАЗАНЛЪК ВОЛЕЙ - БАГИРА - СЛАВИЯ-СУ 3:1 (22:25, 25:17, 25:13, 25:21)