2. Волейбол
  3. Казийски и БГ Тренто биха Пиаченца в дербито на Италия

Казийски и БГ Тренто биха Пиаченца в дербито на Италия

Казийски изигра отличен мач и завърши с 18 точки.

Суперзвездата на българския волейбол Матей Казийски и съотборниците му от световния и европейски клубен шампион Итас Диатек (Тренто) спечелиха драматично дербито на 19-ия кръг на италианската Серия А1.

Воденият от Радостин Стойчев тим надигра трудно у дома шампиона КопрАтлантиде (Пиаченца) с 3:2 гейма (23:25, 25:19, 23:25, 25:18, 15:5). За гостите игра българинът с италиански паспорт Христо Златанов, а срещата в зала "Пала Тренто" изгледаха на живо близо 4000 зрители.

Казийски изигра отличен мач и завърши с 18 точки. Най-резултатен за победителите стана кубинският посрещач Османи Хуанторена с 20 точки, а бразилецът Леандро Висото добави 19 точки. Другият българин в тима на световните клубни шампиони - Цецо Соколов влезе за малко като резерва в третия и четвъртия гейм като се отчете с 1 точка.

Христо Златанов също игра много силно за Пиаченца като реализира 16 точки, а кубинецът Леонел Маршал завърши с 19 точки.

След поредния си успех Радостин Стойчев и избраниците му останаха еднолични лидери във временното класиране на Серия А1 с 47 точки, с 6 повече от втория Сислей (Тревизо) и 8 от третия Бре Банка Ланути (Кунео) на Владимир Николов.