2. Волейбол
  3. Колев и Митев спечелиха турнира от Балканската верига по волейбол

Колев и Митев спечелиха турнира от Балканската верига по волейбол

Българите Николай Колев и Константин Митев спечелиха мъжкия турнир от Балканска верига 2015 по плажен волейбол, организиран от Марица (Пловдив) със съдействието на БФВ и БВА на пясъчните кортове край Гребната база.

При жените победителки станаха Милена Матич и Мария Милошевич от Сърбия. Колев и Митев излязоха победители от тежък 40-минутен финал със сръбската двойка Стефан Баста/Лазар Коларич. И двата гейма приключиха при минимален аванс за българите за крайното 2:0 (22:20, 21:19), с което те триумфираха на върха на подиума.

Бронзовите медали отидоха при водачите в схемата и победителите от предишния турнир в Бурхание Селчук Шекерджи & Хасан Мермер от Турция, които надиграха гърците Димитриос Ниопас и Теодорос Пападимитриу в малкия финал с 2:0 (21:14, 21:16). Преди това на полуфиналите Колев и Митев изиграха най-дългия мач на турнира, като за 58 минути надвиха гръцкия тандем с 2:1 (24:22, 11:21, 16:14), а сръбската двойка надделя над турската с 2:1 (21:19, 16:21, 18:16).

В женския финал Матич и Милошевич се справиха лесно с туркините Есра Четин и Мерве Акташ, побеждавайки ги с 2:0 (21:6, 21:14) за 25 минути.

Българките Ася Динова и Славина Колева отстъпиха в малкия финал пред друга турска двойка - Фатма Йълдъръм & Мерве Незир, с 1:2 (20:22, 21:15, 11:15) след 53 минути игра. Българките имаха тежка 50-минутна битка и в полуфиналния си мач, който загубиха с 1:2 (21:23, 21:19, 12:15) от Четин и Акташ. В другия полуфинал сръбският тандем взе чиста победа над Йълдъръм и Незир с 2:0 (21:18, 21:15).
"СуперОктомври" удвоява даренията в "Стани съмишленик" на "Левски"

Дарителската програма за сезон 2024/2025 започна с премиерата на филма "История на бъдещето"