2. Волейбол
  3. Копра изравни серията с Мачерата

Копра изравни серията с Мачерата

Копра Пиаченца се върна в борбата за място във финала Във волейболното първенство на Италия след като победи във втория мач от полуфиналната серия четвъртия от тазгодишното издание на Шампионската лига – Лубе Банка Марке Мачерата. С 3:2 гейма (20:25, 25:22, 20:25, 28:26, 15:11).

Христо Златанов бе обявен за
MVP на мача, който двата отбора играха пред 3400 зрители. Копра загуби първия гейм, в който определено имаше проблеми с посрещането, но успя да се върне в мача след 25:22 във втория. Претендентите за финала си размениха по още една част, за да се стигне до тайбрека, който бе доминиран от домакините и в крайна сметка 15:11 в тайбрека и 3:2 при геймовете.

Тази вечер е втората среща от "българския" спор между Тренто и Кунео.