2. Волейбол
  3. Копра Пиаченца отстрани КВК Габрово след втора победа с 3:0 гейма

Копра Пиаченца отстрани КВК Габрово след втора победа с 3:0 гейма

Отборът на КВК Габрово отпадна на осминафиналите на европейския турнир по волейбол за мъже "Чалъндж Къп" след втора загуба от Копра Пиаченца.

При гостуването си в Италия за реванша българите паднаха с 0:3 (19:25, 13:25, 27:29) за малко повече от час. Първата среща преди седмица също завърши с поражение с 0:3 (19:25, 15:25, 20:25).

Волейболистите на Пиаченца наваксаха ранно изоставане от 4:8 в първия гейм, а във втората част доминираха изцяло на полето.

Хасковлии можеха да запишат и по-почетен резултат, но в третия гейм пропилява аванс от 15:9 и в края допуснаха обрат. Лука Ветори беше най-резултатен в мача с 19 точки за домакините, а капитанът на италианците Христо Златанов добави 8 точки. За Хасково най-полезен беше Станислав Петков с 11 точки.