2. Волейбол
  3. Коюмджиева и Янева продължават победния си ход във Франция

Коюмджиева и Янева продължават победния си ход във Франция

Кане-Рошвиль (Льо Кане) постигна пета поредна победа в петия кръг от женското първенство на Франция. Българката Атанаска Коюмджиева отбеляза 4 точки (1 ас, 3 атаки при 60% успеваемост) за домакинския успех срещу ВНВБ (Вандевр) с 3:0 (25:19, 25:17, 25:13).

РК (Кан) на Ева Янева също продължава без загуба и записа четвърта поредна победа, този път като гост на претендента за медали АСПТТ (Мюлюз) с 3:1 (24:26, 25:15, 27:25, 25:21). Янева стана една от двете топреализаторки на мача, отбелязвайки 18 точки (3 аса, 14 атаки, 1 блокада).

Деница Карауланова игра като титулярка за ТФОК (Тервил) при загубата като гост на Истр Уест Прованс (Истр) с 0:3 (26:28, 10:25, 19:25). Българската централна блокировачка отбеляза 6 точки, като цели 4 от тях дойдоха директно от сервис, а другите две - от атака.

Четвъртият "български" отбор в шампионата, Сен Рафаел (Сен Рафаел) на треньорката Райна Минкова и волейболистките Кристина Йорданска и Анелия Тодорова, в този кръг почива.

В класирането начело продължава да бъде Кане-Рошвиль с 15 точки, РК (Кан) е трети с 12 точки, Сен Рафаел - девети с 3 точки , а ТФОК има само 1 точка и държи последното единадесето място.