2. Волейбол
  3. Край на редовния сезон в Гърция, Патрон срещу Финикас в плейофите

Край на редовния сезон в Гърция, Патрон срещу Финикас в плейофите

Изигра се и последният кръг от редовния сезон на мъжкия шампионат в Гърция. С пореден успех се поздрави воденият от Петьо Драгиев отбор на Финикас (Сирос), побеждавайки у дома изпадналия вече Етникос (Александруполис) с 3:1 (25:20, 24:26, 25:18, 25:16). Най-резултатен в този мач стана българският диагонал на гостите Ивайло Барутов с 16 точки (15 атаки, 1 блокада).

Изигра се и последният кръг от редовния сезон на мъжкия шампионат в Гърция.

Боян Йорданов не игра въобще, а Андрей Жеков влезе съвсем малко като резерва, при победата на ЕА Патрон (Патра) с 3:1 (25:19, 22:25, 25:15, 25:20) като гост на АОНС Милон (Атина).

Пламен Константинов, който получи червен картон в миналия мач и бе наказан, също не взе участие при победата на Ираклис (Солун) като гост на Аполон (Каламаря) с 3:0 (25:21, 25:22, 25:22). Другият българин в Ираклис Тодор Баев също не се появи на терена.

Така вече са ясни точните двойки в четвъртфиналните плейофни серии, които ще се играят до 2 победи от 3 срещи и започват тази неделя. Патрон, който завърши на трето майсто с 44 точки ще срещне шестия Финикас (34 точки) в своеобразно "българско" дерби. Ираклис остана на четвъртото място с 43 точки и ще играе със съгражданите си от Арис.