2. Волейбол
  3. Куба победи Аржентина с 3:1 гейма на старта на финалите в Белград

Куба победи Аржентина с 3:1 гейма на старта на финалите в Белград

Възпитаниците на Орландо Блекууд, които в предварителна група „C” бяха с националния тим на България, надиграха много трудно Аржентина с 3:1 гейма (25:22, 22:25, 26:24, 26:24). Срещата бе от група "F" на финалите, като се игра пред 1 000 зрители в зала "Белградска Арена".

Волейболистите на Куба започнаха с трудна победа участието си на финалите на Световната лига в Белград.

Кубинците спечелиха първата част на 22-е, но Аржентина изравни за 1:1 след същия резултат. В следващите два гейма доминираха кубинците и се поздравиха с крайния успех.

Най-резултатен за кубинците бе 15-годишното дете-чудо Вилфредо Леон с 24 точки. Леон попиля нашите момчета във Варна и Хавана, а сега разпиля и „гаучосите”.

За отбора на Аржентина опитният ветеран Густаво Шолтис завърши със 17 точки.

Утре Куба среща олимпийския вицешампион Бразилия от 18:30 часа българско време, докато Аржентина почиват.

По-късно тази вечер е двубоят от другата група между домакините от Сърбия и олимпийския шампион САЩ.