2. Волейбол
  3. Куба повали Аржентина в драматичен втори мач

Куба повали Аржентина в драматичен втори мач

Вижте резултатите и класиранията в четирите групи на Световната лига

Куба се изкачи на едноличното лидерско място в Група „D” на Световната волейболна лига след драматична победа над представителния тим на Аржентина. Втората среща в Хавана завърши след тайбрек и 3-2 гейма (32:34, 25:23, 20:25, 25:17, 15:13) за домакините, които вече са с актив от пет точки.

Най-резултатен в мача бе диагоналът на Аржентина Гийермо Гарсия с 27 точки. Мартин Коста Бланко завърши мача със 17 точки, които обаче се оказаха недостатъчни за едва четвъртата победа на гостуващ отбор в първия кръг на Лигата.

Първият гейм бе решен по особено напрегнат начин, след като съперниците не успяха да излъчат победител в 16 допълнителни разигравания. В крайна сметка преднината взе Аржентина след 34:32. Следващите части на мача вървяха на приливи и отливи за двата тима, които си разделиха по един гейм в края на третата част. Кубинците бяха безапелационни в четвъртия, който взеха с 25:17, а в тайбрека успяха да удържат последния напън на гостите. В крайна сметка разлика от само пет точки бе достатъчна да излъчи победителя в срещата при 117:112 за Куба.

Куба е лидер в групата, но по-късно днес може да загуби мястото си, ако Германия успее да запише втора победа като домакин на Полша.

Вчера германците надиграха силния тим на гостите с 3-1 гейма (23:25, 25:18, 25:22, 26:24).

0.333

В други срещи от първия кръг на Световната лига Италия  се наложи трудно с 3:2 гейма над гостите си от Франция. Втората победа над „петлите” изведе „адзурите” временно до лидерската позиция, която ще бъде оспорена днес от домакина на миналогодишния финал Сърбия.
Съседите ни излизат днес във втори домакински мач срещу Китай. Плавите спечелиха първия мач по безапелационен начин с 3-0 гейма.