2. Волейбол
  3. Куба прегази Германия, Сърбия с втора безмилостна победа над Франция

Куба прегази Германия, Сърбия с втора безмилостна победа над Франция

Русия даде точка на Египет, Аржентина претърпя четвърта загуба

Кубинският национален волейболен отбор увеличи преднината си на върха в Група „D” на Световната лига. Островитяните постигнаха две победи над гостуващия тим на германия с 3:0 и 3:1 по-рано днес. С почти перфектен точков актив от 11 и четири поредни победи в групата си Куба почти сигурно ще се класира за финалите на лигата.

Германците са втори с шест точки, които постигнаха срещу колебаещия се тим на Полша. Европейските шампиони са трети по петите на германците с 5 точки. Аржентина, която тепърва предстои да запише победа в лигата за този сезон е на дъното с две точки, които измъкна при загубите с 2:3 от Куба и Полша.

0.500

Русия също продължава с убедителната си игра, след като вчера надигра гостуващия Египет с 3:2. Двата гейма, които взеха фараоните в напрегнатия петсетов мач им донесе 1 точка за класирането, която пък е първа, изплъзнала се от актива на руснаците. Играчите на Даниеле Баньоли спечелиха петъчния мач с 3:1 и оглавяват група „С” с 11 точки и преднина от 5 над САЩ. Олимпийските шампиони се отпушиха този уикенд с два последователни успеха срещу Финландия с по 3:1.

0.636

На този етап най-заплетена изглежда Група „B”, където Сърбия е единственият тим в Световната лига с пълен точков актив след четири поредни победи от началото на състезанието. До този момент плавите са загубили само един гейм, а двете победи с по 3:0 над Франция допълниха силната им серия.

Италианският национален тим единствен на този етап продължава да упражнява напрежение в преследване на лидерите. „Адзурите” са втори с 8 точки, а по-късно днес излизат във втори мач срещу Китай. Победа срещу гостите ще приближи италианците на една точка зад Сърбия.