2. Волейбол
  3. КВК Габрово изхвърли Левски и достигна исторически финал

КВК Габрово изхвърли Левски и достигна исторически финал

Във финала ги чака победителя от мача Нефтохимик - Марек

КВК Габрово победи драматично като гост Левски Волей с 3:2 (26:28, 25:19, 25:21, 15:25, 15:10) от плейофите във волейболното първенство и стигна до исторически първи финал за титлата.

Габровци загубиха първия гейм с 26:28, но след вихрено представяне взеха втория с 25:19 и изравниха.  Те дръпнаха и с 2:1 след 25:21 в третата част, но левскарите бяха безкомпромисни в следващата и я взеха с 25:15.

В тайбрека гостите от Габрово показаха железни нерви и биха с 15:10.

КВК Габрово взе втора победа в полуфиналния плейоф и отива на финал. Там ги чака победителят в сблъсъка между Нефтохимик и Марек Юнион Ивкони.

Бургазлии победиха във втория мач у дома с 3:1 (20:25, 25:17, 25:22, 25:22) и изравниха резултата в серията. Крайният победител ще е ясен в събота. Тогава е третият решителен двубой в залата на шампионите в Дупница.