2. Волейбол
  3. КВК Габрово надви Монтана като гост (СНИМКИ)

КВК Габрово надви Монтана като гост (СНИМКИ)

Отборът на Монтана допусна първа загуба у дома за сезона, след като отстъпи с 2:3 от вицешампиона КВК Габрово. Целият баскетболен отбор на домакините, начело с треньора Николай Буруков, бе дошъл в зала „Огоста” да подкрепят колегите си

Отборът на Монтана допусна първа загуба у дома за сезона, след като отстъпи с 2:3 от вицешампиона КВК Габрово. Целият баскетболен отбор на домакините, начело с треньора Николай Буруков, бе дошъл в зала „Огоста” да подкрепят колегите си. Тайно за гостите обаче палци стискаше баскетболистката на Монтана Анна Соколан, която е съпруга на либерото на КВК Габрово Добромир Иванов.

Подкрепяни от своите, монтанчани започнаха ударно срещата и взеха първия гейм с 25:18. Добрият начален удар и отличната блокада бяха в основата на успеха на момчетата на треньора Северин Димитров. Със същите компоненти от играта гостите спечелиха втория гейм, като дадоха само 15 точки на своя противник.

Волейболистите на Монтана успяха да стопят комфортна разлика от 6 точки в третата част, изравниха 21:21, но нямаха сили за нещо повече. В четвъртия гейм домакините отново намериха себе си и с лекота го взеха - 25:18.

Най-драматичен бе тайбрека, в който двама отбора непрекъснато си разменяха водачеството. В крайна сметка опитът помогна на отбора на КВК Габрово и той стигна до успех с 25:23. След края на двубоя треньорите на Монтана и КВК Габрово Северин Димитров и Любомир Герасимов бяха категорични, че се е получило истинско дерби в една от най-красивите срещи от началото на сезона в Суперлигата.

Монтана – КВК Габрово 2:3 (25:18, 15:25, 23:25, 25:18, 23:25)

Монтана: Иван Крачев 16, Валентин Димов 14, Венцислав Рагин 18, Любомир Агонцев, Петър Кирчев 8, Бранимир Баев-кап. 18, Георги Георгиев-либеро (Явор Генов 7, Владимир Лобутов, Георги Михов, Димитър Маринков, Цанко Цанков). Треньор: Северин Димитров.

КВК Габрово: Станислав Петков 20, Красимир Гайдарски 5, Костадин Гаджанов 8, Николай Кючуков 8, Минчо Минчев 15, Костадин Стойков 18, Добромир Иванов-либеро (Мартин Палийски 1, Атанас Митев 1, Илиян Георгиев 1, Стоян Вулджев, Добромир Димитров). Треньор: Любомир Герасимов.

Съдии: Виналиев, Йорданов.