2. Волейбол
  3. КВК Габрово напуска европейския клубен турнир Чалъндж Къп

КВК Габрово напуска европейския клубен турнир Чалъндж Къп

Българите бяха без двама от основните си състезатели и понесоха втора загуба от кипърския Неа Саламина

Волейболният КВК Габрово напусна турнира Чалъндж къп за мъже, след като инкасира втора загуба от кипърския Неа Саламина.

Кипърците спечелиха в първата среща с 3:0 гейма, а днес биха още веднъж - този път с 3:2, и така отиват в третия кръг.

Българите бяха без двама от основните си състезатели - разпределителят Владислав Стоянов, както и Христо Запрянов. Въпреки това нашите поведоха с 2:0 гейма и бяха близо до успех с 3:0, след като в третия имаха аванс от 22:21.

След това обаче кипърците проявиха по-голяма класа и успяха да изравнят до 23:23, както и да реализират последните две безответни точки.

В четвъртата част кипърците започнаха по-добре и при първото техническо прекъсване имаха аванс от 8:5, след това те постепенно увеличиха аванса си до 10:5 и 13:7, а след 20:13 вече спокойно контролираха събитията.

В началото на петия решителен гейм гостите от Ларнака поведоха 3:1 след успешни атаки на естонеца Аймо Журавльов и с 6:3 след контра на Йоанис Хаджифилипу.

След като резултатът стана 12:7 след нова силни атаки на Журавльов и Алекос Алексиу, въпросителните около крайния изход от срещата отпаднаха.

Среща-реванш от втория кръг на европейския клубен турнир по волейбол за мъже "Чалъндж Къп":

КВК Габрово (България) - Неа Саламина (Кипър) - 2:3 (25:20, 25:20, 23:25, 14:25, 12:15)

Съдии: Дариус Думитру Меска (Румъния) и Иван Лазаревич (Сърбия)

*Българският отбор загуби първия мач като гост с 0:3 (14:25, 16:25, 18:25) гейма и напуска турнира.