2. Волейбол
  3. „КВК Габрово” отново записа загуба във Висшата лига

„КВК Габрово” отново записа загуба във Висшата лига

Драматичен двубой изигра отборът на „КВК Габрово” в първия пролетен кръг от първенството във Висшата волейболна лига. За съжаление габровският мъжки тим отново не успя да запише първа победа, но пък прибави нова точка към актива си.

Срещата, която се проведе в зала „Арсенал” в Казанлък протече в пет гейма. Първия беше спечелен от габровските волейболисти с 18:25. Домакините обаче отвърнаха на удара, като взеха втората и третата част, съответно на 19 и 24 точки. В четвъртия гейм Веско Димчев и съотборниците му отново показаха по-добра игра и след 17:25 докараха мача до тайбрек. В него драмата беше пълна. Волейболистите на „Казанлък” поведоха с 14:11, но последва страхотна серия на габровския тим. Равенството бе възстановено, а след това тимът на Николай Григоров стигна и до мачбол при 14:15. Домакините обаче успяха да се справят със ситуацията и след размяна на още няколко точки, затвориха гейма с 21:19 и мача с 3:2.

„Въпреки поражението мога да кажа, че съм доволен от представянето на обора. Разбира се няма как да не съжалявам, че не спечелихме защото бяхме много близо до успеха, но и това ще стане. Не ми се иска да коментирам съдийството. Само ще отбележа, че всички спорни топки в мача бяха отсъдени в полза на домакините”, коментира играещият президент и треньор на габровкият клуб.

Лидерът във Висшата лига „Славия” не срещна затруднения при гостуването си на „АВИА-Миньор” в Перник и взе чиста победа с 0:3 (21:25, 18:25, 20:25). Интересен беше двубоят между „Дунав” Русе и „Калиакра” Каварна, който също протече в пет гейма. Третият в таблицата победи у дома втория с 3:2 (21:25, 25:15, 25:21, 21:25, 15:13) и взе 2 точки, но те не бяха достатъчни на русенци да задминат каварненския тим в класирането. Води „Славия”с 16 точки от 5 победи и 1 загуба. „Калиакра” е втори с 12 точки, а „Дунав” - трети с 11. „КВК Габрово” е на 6-то място с 3 точки, с 2 по-малко от петия „АВИА Миньор” и на 4 от „Казанлък”.