2. Волейбол
  3. КВК Габрово продължава с победите след 3:0 над Левски Волей

КВК Габрово продължава с победите след 3:0 над Левски Волей

Мачът се игра в зала Орловец

Волейболният отбор на КВК Габрово продължава с победите в Суперлигата. Възпитаниците на треньора Любомир Герасимов надиграха у дома Левски Волей с 3:0 (25:22, 25:21, 25:18) в мач от редовния 7-ми кръг, игран тази вечер пред над 1700 зрители в зала "Орловец" в Габрово.

След равностойното начало Левски поведе с 4:2 след блок-аут на Деян Нинов и блокада на Жани Желязков, но домакините веднага изравниха при 4:4 след атаки на Георги Михов и Станислав Петков. Техническата пауза пък дойде при 8:7 за КВК Габрово след сервис в аут на Деян Нинов от гостите. "Сините" веднага обърнаха при 11:8 след блок-аут на Нинов, блокада на Григор Василев и грешки на Мартин Палийски и Стоян Вулджев, което накара наставникът на габровци Любомир Герасимов да вземе тайм-аут. Двата отбора продължиха равностойно до 15:13, след което габровския отбор успя да изравни при 15:15 след успешна атака на Венци Георгиев и грешка на Венци Рагин от Левски.

Все пак втората техническа пауза дойде при 16:15 за възпитаниците на Николай Желязков след нова успешна атака на сина му Жани Желязков. Постепенно КВК Габрово обърна до 19:18 в своя полза след технично отиграване и блокада на Венци Георгиев. Разликата набъбна до 22:19 след нови добри отигравания на Венци Георгиев и второ прекъсване за Николай Желязков и Левски Волей. При 23:21 Деян Нинов от гостите се контузи след като приземи лошо след блокада и бе заменен от Иван Латунов. В крайна сметка КВК Габрово спечели гейма с 25:22 след атака на Мартин Палийски и мощна контра на Балки.

В началото на втората част Левски тръгнаха по-добре като поведоха с 5:3 след грешка на Станислав Петков и блокада на Венци Рагин, но веднага послед равенство при 5:5 след грешка на "сините" от сервис и отлична блокада на Стоян Вулджев. Техническата пауза пък дойде при 8:7 за момчетата на Любо Герасимов след нова страхотна блокада на Вулджев срещу Григор Василев. Разликата набъбна до 10:7 след пусната топка на Вулджев и атака в аут на Рагин, което накара Николай Желязков да вземе тайм-аут.

Двата отбора продължиха равностойно до 14:11, след което гостите съумяха да изравнят при 14:14 след атака и два блока на Жани Желязков. Въпреки това второто техническо прекъсване дойде при 16:14 за КВК Габрово след атака и блокада на Георги Михов. Преднината на габровци леко нарасна при 19:16 след двойна блокада на разпределителя Георги Кавърджиев и Мартин Палийски и второ прекъсвани за Николай Желязков и левскарите. Това даде ефект и "сините" намалиха до 21:20 след атака на Жани Желязков и грешка на габровския отбор. Домакините веднага си върнаха преднината при 23:20 след атака на Венци Георгиев и ас на Стоян Вулджев, след което спокойно затвориха гейма при 25:21 в своя полза след сервис в аут на Борислав Георгиев, с което поведоха с 2:0.

Както и във втория гейм така и в началото на третия гейм Левски дръпна с 3:0 след две успешни атаки на Жани Желязков и ас на разпределителя Борислав Георгиев. Тайм-аута, който взе Любо Герасимов даде ефект и КВК Габрово изравни при 4:4 след атака и ас на Мартин Палийски и контра на Балки. След това габровци дори поведоха със 7:5 след атака на Петков и грешка на Венци Рагин. Първото техническо прекъсване пък дойде при 8:6 след сервис в аут на Желязков. Независимо от опитите на "сините" да изравнят резултат, габровският отбор запази преднината си и дори леко я увеличи при 13:10 след ас на Венци Георгиев. Разликата продължи да расте до 16:10 след нови две грешки на Желязков и ас на разпределителя Георги Кавърджиев. Габровците увеличиха преднината си до 21:12 след нова атака на Венци Георгиев, грешка на Венци Рагин от Левски и блокада на Балки срещу Жани Желязков. Любо Герасимов пусна в игра повечето от резервите, но въпреки това КВК Габрово спечели гейма с 25:18 след блокада на Мартин Палийски, а с това и мача с 3:0.

Така КВК Габрово се изкачи на 2-ро място във временно класиране със 17 точки, но преди изиграването на останалите мачове от кръга утре, докато "сините" останаха 7-ми с 9 точки. В следващия кръг габровци приемат Монтана, а Левски е домакин на Арда (Кърджали). Мачовете са съответно в четвъртък (9 декември) от 18:00 часа и в събота (11 декември) същи от 18:00 часа.