2. Волейбол
  3. КВК Габрово завърши начело във Висшата лига след 3:0 над УНСС

КВК Габрово завърши начело във Висшата лига след 3:0 над УНСС

Волейболистите на КВК Габрово завърши начело есенния полусезон във Висшата лига, след като надиграха категорично като гости УНСС с 3:0 (25:15, 25:15, 29:27) в мач от VI кръг

КВК Габрово  завърши начело във Висшата лига след 3:0 над УНСС

Волейболистите  на КВК Габрово завърши начело есенния полусезон във Висшата  лига, след като надиграха категорично  като гости УНСС с 3:0 (25:15, 25:15, 29:27) в  мач от VI кръг.

Момчетата на треньора Любомир Герасимов спечелиха убедително първите два гейма с по 25:15 и поведоха с 2:0. В третата част габровци имаха проблеми, но все пак успяха да я затворят драматично при 29:27 благодарение на отличната игра в атака на Калин Димитров и добре организираната блокада, а с това и мача с 3:0.

"Не искам да отличавам никой. Всички играха на познатото ниво и заслужено победихме. Въпреки слабото съдииство на Илия Пенков и това, че не можехме да изпълняваме активен начален удар, зашото имаше 1.5 метър зад крайната линия успяхме да спечелим", каза президентът на КВК Габрово Николай Григоров след успеха.

По този начин  КВК Габрово продължава да е едноличен лидер във временното класиране с 15 точки, следван от Калиакра (Каварна) с 11 точки и мач по-малко. В последния кръг габровските волейболисти почиват.