2. Волейбол
  3. КВК Габрово завърши с чиста победа на УНСС

КВК Габрово завърши с чиста победа на УНСС

Волейболистите на КВК Габрово завърши с чиста победа редовния сезон във Висшата лига. Възпитаниците на треньора Любомир Герасимов наиграха у дома УНСС с 3:0 (25:15, 25:23, 25:21) в първи мач от XIII кръг, игран пред около 300 зрители в зала "Орловец".

КВК Габрово  завърши с чиста победа на УНСС

Волейболистите  на КВК Габрово завърши с чиста  победа редовния сезон във Висшата  лига. Възпитаниците на треньора Любомир  Герасимов наиграха у дома УНСС с 3:0 (25:15, 25:23, 25:21) в първи мач от XIII кръг, игран пред около 300 зрители в зала "Орловец".

Първият гейм бе равностоен само до първата техническа пауза, която дойде при 8:7 за домакините. След това габровци наложиха играта си и спокойно спечелиха с 25:15 благодарени  на силната игра на Калин Димитров и Христо Запрянов както и на влезлия като резерва Теодор Бодуров.

Втората част тръгна добре за "студентите", които  постепенно дръпнаха с 12:6. Последваха няколко спорни решения на главния  съдия Стоян Барев, които допълнително повишиха градуса на напрежението. КВК Габрово не се предаде, показа характер и борба за всяка топка и постепенно успяха да изравнят при 23:23 след отлична игра на разпределителя Галин Николов и центъра Георги Михов. В крайна сметка момчетата на Герасимов спечелиха трудно гейма с 25:23 след пусната топка на Николов и контраатака през центъра на Михов.

В началото на третия гейм габровци поведоха с 8:3 след три  последователни атаки на Галин Николов, Георги Михов и Христо Запрянов. Въпреки опитите на гостите от УНСС да изравнят резултата в гейма, КВК Габрово запази преднинаъа си и спечели с 25:21 след две успешни атаки на Калин Димитров, а с това и мача с 3:0.

Калин Димитров стана най-резултатен в мача със 17 точки, а разпределителят Галин  Николов и Христо Запрянов добавиха по 10 точки. Това бе последен мач за габровският отбор в редовния сезон, след като ще почива в последния кръг следващата седмица. КВК Габрово остана на второ място с 22 точки, а лидер продължава да е Калиакра (Каварна) с 25 точки и мач повече. Остава да се изиграе и финалния турнир от 3 до 7 март.

КВК ГАБРОВО - УНСС 3:0 (25:15, 25:23, 25:21)
КВК ГАБРОВО: Галин Николов, Ивайло Иванов, Калин Димитров, Христо Запрянов, Георги Михов, Валентин Петков - Атанас Митев-либеро (Теодор Бодуров)
Старши-треньор: Любомир Герасимов
УНСС: Йордан Василев, Владислав Божилов, Светозар Димов, Димитър Стаменов, Емил Георгиев, Иван Ковачев - Виктор Жечев-либеро (Тодор Няголов, Георги Тодоров, Тодор Стайков, Танчо Иванов)
Старши-треньор: Петър Иванов.