2. Волейбол
  3. Лъвчетата на победа от Евро 2010

Лъвчетата на победа от Евро 2010

Националният отбор по волейбол на България за младежи продължава победния си ход в Група A от втория квалификационен кръг за Европейско първенство. В четвъртия ден от турнира в Бардейов (Словакия) момчетата записаха четвъртата си победа - 3:1 (23:25, 25:11, 25:11, 25:16) срещу Латвия

Националният отбор по волейбол на България за младежи продължава победния си ход в Група A от втория квалификационен кръг за Европейско първенство, съобщиха от родната волейболна федерация.  В четвъртия ден от турнира в Бардейов (Словакия) момчетата записаха четвъртата си победа - 3:1 (23:25, 25:11, 25:11, 25:16) срещу Латвия.

В първия гейм се пропука посрещането на Лъвчетата и те изненадващо позволиха на съперника да поведе с 1:0 гейма.  След това обаче нещата си дойдоха на мястото.  Със страхотна игра, най-вече на сервис и на блокада, момчетата на Николай Желязков буквално разнищиха латвийците.  Младата звезда на българския отбор Николай Пенчев за четвърти пореден мач стана топреализатор, този път с 18 точки, като цели 8 от тях бяха директно от начален удар!  По 3 аса направиха Жани Желязков и Петър Каракашев.

Така южноевропейският тим вече си осигури минимум второто място в групата, което означава, че в най-лошия случай Лъвчетата ще се класират за следващата квалификационна фаза.  Ако обаче в последния си мач срещу Словакия отново се поздравят с успех, те ще се класират директно за Евро 2010 в Беларус.

България: Борислав Георгиев - 5 точки (1 ас, 2 атаки, 2 блокади), Жани Желязков - 14 (3, 11, 0), Пламен Драгиев - 4 (0, 4, 0), Николай Пенчев - 18 (8, 8, 2), Златан Йорданов - 10 (1, 5, 4), Венцислав Рагин - 9 (0, 5, 4), либеро Антон Василиев, Петър Каракашев - 11 (3, 8, 0), Георги Димитров - 2 (0, 2, 0), Добромир Димитров - 1 (1, 0, 0), Иван Иванов, Илиан Божков, старши треньор Николай Желязков