2. Волейбол
  3. Лъвчетата загубиха и втората контрола срещу мъжкия тим на Македония

Лъвчетата загубиха и втората контрола срещу мъжкия тим на Македония

И във втората си контрола в Скопие националният отбор по волейбол на България за юноши старша възраст не успя да вземе гейм и загуби от мъжкия тим на Македония с 0:4 (15:25, 18:25, 16:25, 17:25), съобщиха от БФ Волейбол.

Наставникът на Лъвчетата Николай Желязков изигра официалната част от мача с постоянна седморка като само Станислав Величков влизаше в игра от ъгъла.  Подобно на вчерашния мач, центърът Венцислав Рагин впечатли най-силно с изпълненията си на терена.  Той постигна 7 точки, 6 от които в нападение при 86% успеваемост.  Най-резултатен измежду Лъвчетата стана диагоналът Жани Желязков с 10 точки.  В допълнителния четвърти гейм Ники Желязков пусна в основния състав четири от петте си резерви, като от стартовата седморка в игра останаха само Пламен Драгиев и Венцислав Трифонов.

И днес топреализатор на мача стана македонският национал Никола Гьоргиев с 19 точки, а младият разпределител на българския Марек Юнион-Ивкони (Дупница) Гьорги Гьоргиев влезе като резерва за домакините в третия гейм и като титуляр в четвъртия и завърши с 2 точки (1 ас, 1 блокада).

Момчетата на Желязков ще продължат подготовката си за Евро 2010 в България, а следващите им контроли се планират за началото на юли като гости на връстниците си от Испания.

Ето и статистиката на българския отбор:

България:  Борислав Георгиев - 2 точки (0 аса, 0 атаки, 2 блокади), Жани Желязков - 10 (0, 10, 0), Пламен Драгиев - 8 (2, 6, 0), Илиян Божков - 9 (0, 8, 1), Венцислав Трифонов - 4 (0, 4, 0), Венцислав Рагин - 7 (0, 6, 1), либеро Асен Дапев, Станислав Величков - 3 (0, 3, 0), Евгени Григоров - 1 (0, 0, 1), Георги Ризов, Денис Чавдаров - 1 (0, 1, 0), старши треньор Николай Желязков