2. Волейбол
  3. „Лъвиците” останаха със среброто от Европейската лига

„Лъвиците” останаха със среброто от Европейската лига

Волейболистките ни загубиха финала в Карлови Вари от Чехия с 0:3 (24:26, 18:25, 23:25)

България остана със сребърните медали на Европейската лига за жени. Волейболистките ни загубиха финала в Карлови Вари от Чехия с 0:3 (24:26, 18:25, 23:25).

Така, след като детронираха шампионките от трите издания на турнира досега – Сърбия на полуфиналите и още в предварителните групи отстраниха миналогодишния финалист Турция, сега във финала българките не успяха да се противопоставят на домакина на заключителната част от надпреварата.

С най-много точки в мача завърши чехкинята Анета Хавличкова – с 18, а най-резултатни за българките бяха Елица Василева и Страшимира Филипова с по 15.

„Лъвиците” обаче си тръгват отново с медал, четвърти от четири проведени турнира. За втори път нашите завършват на второ място, а два са случаите, в които те останаха с бронз.

В мача за трето място Сърбия излезе победител и надделя над Холандия с 3:1 (25:23, 25:15, 23:25, 25:13).